Teden otroka 2023

Letošnji teden otroka je bil zaznamovan z osrednjo temo Zakaji in zatoji radovednosti. Najpogostejše otroško vprašanje je “zakaj …”, temu pa sledi odgovor: “zato …”.

Na naši šoli smo ga temu primerno tudi obeležili. Postavili smo si različna zanimiva vprašanja, jih predali svojim paralelkam in jih tako spodbudili k razmišljanju. Komaj smo čakali na njihove odgovore, medtem pa smo se tudi sami preizkusili v odgovorih. Nastali so zanimivi plakati, s katerimi smo okrasili našo šolo.  Nekaj zanimivih smo tudi zapisali:

1. Zakaj so muhe tako tečne?

Ker hitijo, da čim več naredijo in doživijo, ker živijo le en dan.

2. Zakaj smo prijatelji? Da nam ni dolgčas.

3. Zakaj so reklame na youtubu? Zato, da prepričajo ljudi, da kupijo stvari.

4. Zakaj imajo živali rep? Zato, da se otepajo muh.

5. Zakaj je lev kralj živali? Zato, ker je najmočnejši.

6. Zakaj imajo zebre črte? Zato, da se lažje skrijejo.

7. Zakaj pozimi ne raste zelenjava? Zato, da ne zmrzne.

8. Zakaj pozimi ni komarjev? Zato, ker niso luči užgane.

9. Zakaj kokoši valijo jajca? Zato, da dobijo piščance.

10. Zakaj imajo koze brado? Zato, ker so stare.

11. Zakaj petelin kikirika? Zato, da zbudi kokoši, da začnejo jajca nest.

12. Zakaj jabolko ne raste na njivi? Zato, ker bi bilo umazano.

13. Zakaj je lizika sladka? Zato, ker je polita s sladko vodo.

14. Zakaj so zobje beli? Zato, da zgleda bolj elegantno.

In še in še…..

Otroci iz 2. razreda so svoje odgovore celo narisali in tudi na ta način pokazali svojo ustvarjalnost.

V tednu otroka je na hribu svobode potekal tudi občinski kros, na katerem so se odlično izkazali tudi naši učenci. Pohvalili so se lahko z medaljami in posebno nagrado za pomoč sotekmovalcu. Športni dan smo v prvih razredih zaključili z zanimivimi gibalnimi igrami, kjer so se otroci izkazali v hitrosti, spretnosti in sodelovanju.

Tina Hrabar