Sanje nas vodijo

Že drugo leto zapored se je v Domu na Vidmu odvila prireditev Sanje nas vodijo, kjer so se učenci naše šole v sredo, 24. aprila 2024, predstavili zbranemu občinstvu z gledališko predstavo, s pesmijo in plesom.

Pod budnim očesom svojih mentoric Vesne Boštjančič, Damjane Kinkela, Ane Rozman in Petre Sedmak Strle so pričarali nepozaben večer. Ob klavirski spremljavi Marka Kanalca so učenci otroškega in mladinskega pevskega zbora zapeli devet pesmi in na koncu še šolsko himno Stara šula. Prepevali so o prijetnem druženju, veselju, zanimivih doživetjih ter o tem, da so preprosti ljudje tisti, ki znajo slediti svojim sanjam in ceniti darove zemlje. Učenci dramskega krožka so uprizorili gledališko predstavo o bogati gospe Rozaliji Mučnik, ki je po smrti sorodnikom zapustila svoje bogastvo, česar pa ti niso znali ceniti in so ga zaradi pohlepa in nepremišljenosti precej zapravili. Ker je predstava zajemala daljše časovno obdobje, sta dogajanje popestrili šolski plesni skupini s svojima točkama. Prireditev sta povezovali devetošolki Izabela Krebelj in Vita Mihalič, ki sta občinstvu položili na srce misel, da se sanje ne uresničijo kar same od sebe, pač pa je potrebno, da verjamemo vanje, se za svoje želje in cilje potrudimo, pri tem pa je pomembno, da nas spremljajo in bodrijo tisti, ki nas znajo voditi in se z nami veseliti.

Novinarski krožek