Steklenka in plastenka v prvem razredu

V sredo, na prvi dan pomladi, so nas obiskali delavci komunalnega podjetja Ilirska Bistrica in nas razveselili z zanimivo in poučno zgodbo o Steklenki in Plastenki, ki sta prazni poleteli skozi okno drvečega avtomobila in se podali na dogodivščino, ki je njiju in naše otroke popeljala do razumevanja smiselnosti ločevanja odpadkov. Zgodba je bila prikazana v obliki lutkovne predstave, kar je otroke zelo pritegnilo in jim polepšalo dan.

Sledilo je praktično ločevanje odpadkov v različne barvne zabojnike. Naučili smo se, da steklo odlagamo v zelen zabojnik, papir in karton v rdečega, biološki odpadki so doma v rjavem, embalaža gre v rumenega, vse ostalo pa konča v črnem zabojniku.

To še ni bilo vse. Delavci komunalnega podjetja so nam z veseljem pokazali svoja vozila in nam praktično in nazorno pokazali, kako delujejo. Otroci so se za nekaj minut lahko prelevili v šoferje in smetarje. Imeli so veliko vprašanj, predvsem o delovanju hidravlike na smetarskem vozilu.

Bilo je zanimivo in poučno, zato smo komunalnemu podjetju Ilirska Bistrica zelo hvaležni za obisk.

Tina Hrabar