Obisk dijaka Adama Hrabarja in razstava starin

V četrtek, 1.2.2024 je v prvi razred prišel dijak srednje lesarske šole Adam Hrabar, ljubitelj in zbiratelj starin. Predstavil nam je številne zanimive pripomočke in predmete, ki so jih uporabljali včasih. Otrokom sta bila najbolj zanimiva gramofon in star tiskalni stroj, katera je Adam zelo natančno opisal in nam praktično pokazal, kako delujeta. Stare slike, ključe, osebne predmete ljudi, pribor in ostale zanimive starine so si otroci lahko po predstavitvi še natančneje ogledali in nekatere tudi otipali. Imeli so priložnost pripovedovati o svojih izkušnjah s starimi stvarmi in čeprav se jih večinoma danes več ne uporablja, so jih otroci prepoznali in tudi pravilno poimenovali. Koristna in zanimiva ura, ki nam bo še dolgo ostala v spominu.

Tina Hrabar