V knjižnici ni nikoli dolgčas

Septembra je v naši šolski knjižnici še posebej živahno. Prične se novo bralno leto, različne bralne značke, tudi nacionalni mesec skupnega branja.

Z drugo- in tretješolci smo se pogovarjali o knjigah v šolski knjižnici, reševali kviz in uganke. Četrto- in petošolci so se seznanili z angleško bralno značko. Najbolj svečano pa je bilo, ko so v šolsko knjižnico prvič vstopili prvošolci. Pogovorili smo se o primernem vedenju v knjižnici in o pravilnem rokovanju s knjigo, si knjižnico ogledali, nato pa je vsak učenec izdelal svojo unikatno izkaznico. Vsak prvošolec je za darilo na začetku svoje poti do samostojnega bralca prejel slikanico Majde Koren Protideževna juha.

V torek, 1. oktobra 2024, smo v sklopu  projekta Knjiga je prva liga!, pri katerem sodelujemo s Knjižnico Makse Samsa, spoznali gospo Marijo Gaberšnik in njeno zanimivo pot po Pakistanu. Prijetno popoldne smo zaključili s sokom in piškoti, kot se za takšen dogodek tudi spodobi. Najlepša hvala gospe Mariji Gaberšnik, da se je odzvala povabilu in si vzela čas za druženje z našimi učenci.

Meta Frank, knjižničarka