Prvi športni dan v novem šolskem letu

V sredo, 11. septembra 2024, smo izvedli prvi športni dan. Učenci so se v spremstvu učiteljev odpravili na pohod. Šestošolci so se povzpeli na bližnji Kozlek, od koder so imeli prečudovit razgled na okoliške kraje in del Kvarnerskega zaliva, sedmošolci so se po brkinskih gozdovih sprehodili do partizanske bolnišnice Zalesje, ki so jo pod Ostrožnim Brdom zgradili v času 2. svetovne vojne. Osmošolci so odšli do 751 metrov visokega vrha Šilentabor, ki se nahaja le malo nad istoimensko vasjo. Od tod se odpre lep razgled proti Vremščici, Nanosu, Pivški kotlini in Snežniku. Devetošolci pa so se povzpeli najvišje, na Snežnik, ki je tudi najvišji vrh v naši bližnji okolici in kot tak ponuja lep razgled po večjem delu Slovenije in bližnje sosednje Hrvaške.

Pohodniki smo preživeli prečudovit dan v naravi, v dobri družbi svojih sošolcev, prijateljev in tudi učiteljev. Najboljše pa je bilo to, da nam je služilo tudi vreme, saj je bilo sonce varno skrito za oblaki in nam zato ni bilo prevroče.

Novinarski krožek