Podjetniški vikend

V petek in soboto (11. in 12. novembra) je v okviru projekta JP Mladi, ki ga izvajata Javna agencija RS Spirit Slovenija in Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo, na naši šoli za učence 7., 8. in 9. razreda potekal podjetniški vikend.

Učenci so s pomočjo izkušenih mentorjev in podjetnikov razvijali podjetniške ideje, v sodelovalnem duhu iskali potrebne informacije, oblikovali prototipe in prve storitve ter se učili javnega nastopanja. Za zaključek so svoje delo predstavili komisiji, ki je podelila tri nagrade (za najboljšo poslovno idejo, najboljšo družbeno koristno idejo in najboljšo predstavitev oz. pitch).

Učenci so se v petek odpravili tudi na večerni sprehod po Ilirski Bistrici in noč preživeli malo drugače – v šolski telovadnici.

Meta Frank, knjižničarka