Obiskali so nas bodoči prvošolci

V četrtek, 16. junija, smo se izkazali v vlogi dobrih gostiteljev – gostili smo namreč Piko Nogavičko in njeno druščino ter vse dečke in deklice, ki bodo septembra prestopili prag naše šole.

V spremstvu vzgojiteljic iz obeh bistriških vrtcev in staršev je bodoče prvošolčke na šolskem vrtu najprej pozdravila ravnateljica Aleksandra Vadnjal, nato pa so si ogledali prvi prizor gledališke predstave o Piki Nogavički v izvedbi naših učencev, kasneje pa so se razdelili v tri skupine in ob pomoči mentorjev – naših učiteljev – ter sedanjih prvošolcev spoznavali dejavnosti na naši šoli – preizkusili so se v plesu in petju ter na športnem poligonu. Obisk šole ne bi bil popoln, če si ne bi ogledali tudi učilnic prvih razredov – tam so ustvarjali in si naredili ogrlico. Nato smo se spet zbrali na vrtu, si ogledali še drugi prizor Pike Nogavičke, skupaj zapeli pesem E poi tai tai, potem pa skupaj pokramljali ob kozarcu soka v šolskem parku. Vzdušje je s kartnimi triki popestril tudi čarovnik Emre.

Druženje je bilo prijetno za vse nas, sedanje in bodoče prvošolce, vzgojiteljice ter učiteljice.