Medgeneracijsko sodelovanje naših učencev v Domu starejših občanov

V torek, 7.  marca 2023, je v Domu starejših občanov v Ilirski Bistrici potekala prireditev “Medgeneracijsko sodelovanje” ob 8. marcu, dnevu žena.

Prireditve so se udeležili naši učenci, ki obiskujejo plesni krožek Pleši, gibaj in uživaj ter otroški pevski zbor, v katerem prepevajo učenci iz 2. a in 2. b razreda. Stanovalcem DSO so učenci ob klavirski spremljavi Ajde Kanalec polepšali popoldne z doživeto zapetimi skladbami Papjev, Smejoča samba in En ten tenera ter razgibanim plesom Rdeča kapica. Kot šola se zavedamo velikega pomena medgeneracijskega sodelovanja, prostovoljstva in socialne povezanosti v lokalni skupnosti, saj le-to vpliva na pozitivne vidike povezovanja med ljudmi. Z nastopom smo obudili primer že utečene dobre prakse, ki temelji na povezanosti med različnimi starostnimi skupinami in institucijami.  Tudi v bodoče si bomo kot šola prizadevali gojiti medgeneracijsko sodelovanje, saj je potrebno negovati psiho-socialno sprejetost, vključenost in povezanost vseh.

Zahvaljujeva se za vabilo in priložnost.

Mentorici: Erika Čuš in Damjana Kinkela