Bralna noč z medvedki

medvedki

V petek, 8. 5. 2015 smo se tretješolci ob 19. uri ponovno dobili v šoli. Pred nami je bila prav posebna noč. S seboj smo prinesli svoje medvedke, spalne vreče ter veliko dobre volje. Svojim medvedkom smo razkazali šolo, jih nato odnesli v knjižnico, kjer smo na knjižnih policah iskali knjige o njih ter pripravili kratko razstavo. Vsak je svojemu medvedku tudi prebral zgodbico. Postali smo lačni in si tako z veseljem pripravili še okusno večerjo. Skuhali smo puding ter spekli palačinke in jih namazali z marmelado. Najbolj smo bili navdušeni nad nočnim pohodom po mestu, na katerem smo medvedkom razkazali zanimive stavbe v mestu. Bližala se je že 23. ura, ko smo se končno namestili v svoje spalne vreče na blazinah, ki so bile postavljene kar v učilnici in prisluhnili pravljici, ki nam jo je prebrala učiteljica. Nekatere je pravljica uspavala, drugi pa smo se še pozno v noč pogovarjali. Zbudili smo se zgodaj, ker nismo navajeni na spanje na trdi podlagi. Po zajtrku smo svoje stvari pospravili ter se poslovili. Bralna noč v šoli nam bo vedno ostala v lepem spominu.

Učenci 3. A in 3. B razreda z učiteljicami Nevico, Metko in Matejo