Trajnostna mobilnost

Trajnostna mobilnost v vrtcih in osnovnih šolah

V šolskem letu 2019/20 so se oddelki od 1. do 5. razreda vključili v projekt Trajnostna mobilnost v vrtcih in osnovnih šolah.

Namen projekta je sprememba potovalnih navad osnovnošolcev v smeri trajnostne mobilnosti, zmanjšanja motoriziranega prometa v okolici šol, spodbujanje gibanja otrok in krepitev zdravja.
V enem od aprilskih tednov bomo izvedli aktivnost Gremo peš s kokoško Rozi!, ko bomo dnevno beležili, kako učenci prihajajo v šolo. Spodbujalo se jih bo, da prihajajo peš, s kolesom, skirojem, javnim prevozom ali v sopotništvu. Cilj je povečanje prihodov otrok v šolo na trajnostni način za vsaj 7 % glede na izhodiščno stanje.
Del projekta je tudi priprava predlogov za izboljšanje infrastrukture in prometnih režimov v okolici šole, kar naj bi učencem in tudi vsem drugim omogočilo varen trajnostni prihod v šolo.

Opomba: Zaradi zaprtja šol bo izvedba aktivnosti Gremo peš s kokoško Rozi! po vsej verjetnosti v naknadnem terminu, ki ga bomo določili z izvajalci projekta.

Suzi Avsec, koordinatorica projekta