Sprejem prvošolcev

V torek, 1. 9. 2020, je končno prišel težko pričakovani dan za bodoče prvošolce na OŠ Dragotina Ketteja. Vsi skupaj, otroci, starši, učiteljice in gospa ravnateljica, smo se zbrali pred šolo v senci dreves, saj je bil lep, topel in sončen dan. Otroke in starše je sprejela in pozdravila ravnateljica, ga. Aleksandra Vadnjal, zaželela jim je veliko zdravja ter dober in uspešen začetek šolanja. Nato smo se predstavile me, učiteljice prvih razredov.  Slavnostno smo podelile otrokom rutice in jih pospremile do učilnic. Po kratkem kramljanju s svojimi novimi učiteljicami, so se otroci pridružili svojim staršem na modrem hodniku in vsi skupaj smo si ogledali čudovito predstavo Zverinice iz Rezije. Predstavo sta vodila simpatična Jelena in Igor Sitar iz Gledališča Zapik. Bilo je smeha, ploskanja in rajanja. Tako so otroci in njihovi starši veselo vstopili v novo življenjsko obdobje.