Rodila se je Kočica

V letošnjem šolskem letu smo uspešno zaključili projekt, s katerim smo povezali učence različnih starosti ter medgeneracijsko sodelovali z Društvom Univerza za tretje življenjsko obdobje Ilirska Bistrica.
Učenke in učenci 1.–4. razreda so v okviru razširjenega programa spoznali rusko ljudsko pravljico Kočica, nato pa so se lotili ustvarjanja ilustracij. Pomembno vlogo pri obsežnem projektu so imeli tudi učitelji in učiteljice z različnih področij (RAP, slovenščina, ruščina, likovna umetnost).
V Društvu Univerza za tretje življenjsko obdobje so članice in člani študijskega krožka Ruščina besedilo prevedli v slovenščino. Kljub oteženim okoliščinam zaradi širjenja koronavirusa in posledičnega zaprtja šol smo z delom uspešno zaključili. Nastala je rusko-slovenska slikanica z naslovom TEPEMOK oz. KOČICA, ki jo je grafično zasnoval in uredil Branko Zidarič.
Upamo, da jo bomo širši javnosti lahko predstavili v šolskem letu, ki prihaja.

Meta Frank, vodja projekta