Peš s kokoško Rozi

V tednu od 14.  do 18. septembra 2020 so učenci od 1. do 5. razreda sodelovali v aktivnosti »Gremo peš s kokoško Rozi!« Aktivnost smo izvedli v okviru projekta Trajnostna mobilnost v vrtcih in osnovnih šolah, katerega namen je sprememba potovalnih navad osnovnošolcev v smeri trajnostne mobilnosti, zmanjšanja motoriziranega prometa v okolici šol, spodbujanje gibanja otrok in krepitev zdravja.
V tednu pred aktivnostjo smo naredili poizvedbo o načinih prihoda otrok v šolo. Ugotovili smo, da v šolo na trajnostni način prihaja okoli 50 % učencev. Za cilj smo si postavili povečanje trajnostnih prihodov za 10 %. V času izvajanja aktivnosti smo učence spodbujali, da prihajajo v šolo peš, s kolesom, skirojem, javnim prevozom ali v sopotništvu. Učenci so v aktivnosti navdušeno sodelovali, tako da nam je uspelo trajnostne prihode v šolo povečati za 27 %.

Upamo, da bomo tudi po zaključku te akcije čim večkrat prihajali v šolo na okolju prijazne načine.

Suzi Avsec, koordinatorica projekta