eTwinning projekt TradiEurope

Učenci 2. in 5. razredov smo pri urah angleščine sodelovali z vrstniki iz Barcelone. Vključeni smo bili v eTwinning projekt TradiEurope. Projekt se je izvajal od septembra do marca. Glavni namen projekta je bilo povezovanje z vrstniki iz Evrope ter spoznavanje evropskih držav. Učenci so se srečali na daljavo z vrstniki iz Španije in spoznavali Španijo oziroma Katalonijo z glavnim mestom Barcelono ter njene značilnosti, kulturo in tradicijo.
Pripravili in posneli smo dva kratka filmčka, v katerih so se učenci vrstnikom iz Španije predstavili in opisali svojo šolo. Z njimi smo se srečali na daljavo in prepevali praznične pesmi ter si izmenjali novoletne voščilnice. Predstavili smo jim značilno slovensko hrano ter si izmenjali recepte tradicionalnih slovenskih in španskih oziroma katalonskih jedi ter ustvarili knjigo receptov.  Izmenjali smo si ideje za najljubši, najboljši in najbolj zdrav krožnik ter skupaj razmišljali o zdravi hrani ter zdravemu načinu življenja.

Učenci 2. in 5. razreda ter Anja Frank, učiteljica angleščine

etwinning_razstava